Strona główna > Aktualności
Aktualności

  Bella Voce
2018-11-29 00:35:13
Warsztaty wokalistyki i plastyki ruchu – odbyły się w dniach 7 – 14.08.2018 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju oraz na terenach wiejskich Gminy Busko-Zdrój.


Miały one charakter integracyjny- młodzież bardziej zaawansowana muzycznie współpracowała z młodzieżą początkującą. Bezpłatne warsztaty objęły zajęcia teoretyczne, praktyczne, koncerty, wykłady. Uczestnikami byli studenci i absolwenci szkół muzycznych oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia z całej Polski.

bella_voce2.jpg

bella_voce1.jpg 

Nabór prowadzony był we wszystkich szkołach muzycznych w Polsce, liczyła się kolejność zgłoszeń. W ramach warsztatów zorganizowane zostały 2 wykłady oraz 3 bezpłatne ogólnodostępne koncerty w Busku-Zdroju oraz w Solcu-Zdroju, które miały na celu propagowanie, kultywowanie i popularyzowanie polskiej kultury narodowej, nawiązującej do obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy warsztatów wykonywali dzieła należące do skarbnicy polskiego dziedzictwa kultury muzycznej, a także prezentowali dzieła zapomniane i rzadko wykonywane.

bella_voce3.jpg

 

bella_voce4.jpg

 

WARSZTATY MUZYCZNE – przeprowadzone zostały dla studentów i absolwentów szkół muzycznych oraz uczniów szkół muzycznych II stopnia. Warsztaty obejmowały 8 dni indywidualnych zajęć z wykładowcom i akompaniatorem, które zawierały indywidualne lekcje oddechu, emisji głosu, pracę nad utworami indywidualnymi oraz opracowanie utworów wokalnych pod względem stylu utworu i epoki.

    Przeprowadzone również zostały dwa wykłady teoretyczne wygłoszone przez znamienitych znawców muzyki. Wstęp na wydarzenia był ogólnodostępny i bezpłatny.

 

http://www.swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/_inne/stopka_busko.jpg


 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl